logo
Slomškov trg 10, Celje  |  03 492-57-30  |  glasbena.sola.celje@siol.net
slo  | eng

Tekmovalni program

HARMONIKA, tekmovalni program

Kategorije:

  • Predkategorija – 9 let in mlajši
  • I. kategorija – 11 let in mlajši
  • II. kategorija – 13 let in mlajši
  • III. kategorija – 15 let in mlajši
  • IV. kategorija – 17 let in mlajši
  • V. kategorija – 19 let in mlajši

PREDKATEGORIJA, program v trajanju do 7 minut.

  1.  Obvezna skladba: Rudolf Pillich: »Pri sosedih«
    (HARMONIKA 1, Hartman Maribor 2001, str. 62 melodijski basi in str. 63 standardni basi) 
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

I. KATEGORIJA, program v trajanju do 10 minut.,

  1. Obvezna skladba: Dejan Mesec: IX. Pajek in X./XI. Uspavanka
    (Harmonikarski zvezek 1, Slowaymusic 2007)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

II. KATEGORIJA, program v trajanju do 12 minut.

  1. Obvezna skladba: Siegfried Stolte: 3 +2 = 5
    (Kaleidoskop Heft 2, Deutscher Verlag fuer Musik, Leipzig)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

III. KATEGORIJA, program v trajanju do 15 minut.

  1. Obvezna skladba: Vitja Avsec: Tema, 3. variacija, 4. variacija
    (Tema in 4 variacije za harmoniko, samozaložba, Kranj 2016)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

IV. KATEGORIJA, program v trajanju do 20 minut.

  1.  Obvezna skladba: Vitja Avsec: I. in II. stavek iz Suite za harmoniko
    (Samozaložba, Kranj 2016)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

V. KATEGORIJA, program v trajanju do 30 minut.

  1. Obvezna skladba: Leon Firšt: Das Experiment III
    (note dosegljive pri skladatelju)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

KONTRABAS, tekmovalni program

Kategorije:

  • Predkategorija – 9 let in mlajši
  • I. kategorija – 11 let in mlajši
  • II. kategorija – 13 let in mlajši
  • III. kategorija – 15 let in mlajši
  • IV. kategorija – 17 let in mlajši
  • V. kategorija – 19 let in mlajši

PREDKATEGORIJA, program v trajanju do 7 minut.

  1. Obvezna skladba: Avtor neznan: Sur le pont d’Avignon / Na Avignonskem mostu
    (Really Easy Bass Book, T. Osborne; Faber music)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

 

I. KATEGORIJA, program v trajanju do 10 minut.

  1. Obvezna skladba: N. Baklanova: Mazurka
    (Early Start on the Double Bass Vol. 3; Barenreiter)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

II. KATEGORIJA, program v trajanju do 12 minut.

  1. Obvezna skladba: J. Lapajne: Trilingvini von Pinguini  (Ubik d.o.o.; Dobavljivo: Muzikalije, Trg francoske revolucije 6, 1000 Ljubljana)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

III. KATEGORIJA, program v trajanju do 15 minut.

  1. Obvezna skladba: Arcangelo Corelli:  Sonata v c-molu za kontrabas in klavir,  Preludij in Allemanda; International music company, New York)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

IV. KATEGORIJA, program v trajanju do 20 minut.

  1. Obvezna skladba: J. S. Bach: Suita no. 1  (Prelude in Sarabande; Ricordi; Universal music MGB Publications S.r.l.)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

V. KATEGORIJA, program v trajanju do 30 minut.

  1. Obvezna skladba: Henry Eccles: Sonata v g-molu za kontrabas in klavir, v celoti; (International music company, New York City)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

ROG, tekmovalni program

Kategorije:

  • Predkategorija – 9 let in mlajši
  • I. kategorija – 11 let in mlajši
  • II. kategorija – 13 let in mlajši
  • III. kategorija – 15 let in mlajši
  • IV. kategorija – 17 let in mlajši
  • V. kategorija – 19 let in mlajši

PREDKATEGORIJA, program v trajanju do 7 minut.

  1. Obvezna skladba: P. I. Tchaikovsky: Šarmantni poet (Založba MT)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

I. KATEGORIJA, program v trajanju do 10 minut.

  1. Obvezna skladba: P. I. Tchaikovsky: Stara francoska pesem (Založba MT)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

II. KATEGORIJA, program v trajanju do 12 minut.

  1. Obvezna skladba: M. Baš: Nocturno (Založba Panton)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

III. KATEGORIJA, program v trajanju do 15 minut.

  1. Obvezna skladba:  J. D. Škroup: Koncert v B-duru (Založba B & HM Leibzig)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

IV. KATEGORIJA, program v trajanju do 20 minut.

  1. Obvezna skladba:  E. Bozza: En Irlande (Založba Alphonse Leduc)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

 

V. KATEGORIJA, program v trajanju do 30 minut.

  1. Obvezna skladba:  W. A. Mozart: Koncertni rondo KV 371 (Založba Breitkopf & Härtel)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.
Kontaktni podatki
Kontaktirate nas lahko na enega od spodnji kontaktnih naslovov:
  • Slomškov trg 10, Celje
  • 03 492-57-30
  • glasbena.sola.celje@siol.net