logo
Slomškov trg 10, Celje  |  03 492-57-30  |  glasbena.sola.celje@siol.net
slo  | eng

Tekmovalni program

HARMONIKA, tekmovalni program

Kategorije:

Predkategorija – 9 let in mlajši
I. kategorija – 11 let in mlajši
II. kategorija – 13 let in mlajši
III. kategorija – 15 let in mlajši
IV. kategorija – 17 let in mlajši
V. kategorija – 19 let in mlajši

PREDKATEGORIJA, program v trajanju do 7 minut

  1. Obvezna skladba: Albin Weingerl: Ples robota iz »Skladbe za harmoniko«
    (DZS Ljubljana 1983)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

I. KATEGORIJA, program v trajanju do 10 minut

  1. Obvezna skladba: Dejan Mesec: Videk in Grm iz »Kdo je napravil Vidku srajčico« (Sloway Music Editions, št. 0174, Ljubljana)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

II. KATEGORIJA, program v trajanju do 12 minut

  1. Obvezni skladbi:
    • Vitja Avsec: 14. »Medvedek panda« iz »Živali iz Vidine slikanice« (samozaložba, Kranj 2006)
    • Dejan Mesec: 2. stavek iz »Lunin prah« (Inferno, Ljubljana)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

III. KATEGORIJA, program v trajanju do 15 minut

  1. Obvezni skladbi:
    • Matti Murto: I. March iz »Little suite for Accordion« (Modus Musiikki Oy, Kokkola, Finland 2003)
    • Dejan Mesec: Tema, 2. in 3. variacija iz »Pomladanska tema z variacijami« (samozaložba, Vrhnika 2019)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

IV. KATEGORIJA, program v trajanju do 20 minut

  1. Obvezni skladbi:
    • Hans Kåre Jacobsen: I. Tema, II. Forte e piano, III. Legato, V. Epilogo iz »Tema e variazioni« (Hohner Verlag Mainz)
    • Ernö Sebastian: Invenzione iz Študij (Jung/Augemus Verlag)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

V. KATEGORIJA, program v trajanju do 30 minut

  1. Obvezna skladba: Vitja Avsec: Toccata in fuga (samozaložba)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

KONTRABAS, tekmovalni program

Kategorije:

Predkategorija – 9 let in mlajši
I. kategorija – 11 let in mlajši
II. kategorija – 13 let in mlajši
III. kategorija – 15 let in mlajši
IV. kategorija – 17 let in mlajši
V. kategorija – 19 let in mlajši

PREDKATEGORIJA, program v trajanju do 7 minut

  1. Obvezna skladba: Avtor neznan: Sur le pont d’Avignon / Na Avignonskem mostu (Really Easy Bass Book, T. Osborne; Faber music)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

I. KATEGORIJA, program v trajanju do 10 minut

  1. Obvezna skladba: Urška Orešič Šantavec: Blue tango 

       OREŠIČ ŠANTAVEC, Urška – Blue Tango, kontrabas_prva_kategorija

       OREŠIČ ŠANTAVEC, Urška – Blue Tango_klavir_part, kontrabas_prva_kategorija

2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

II. KATEGORIJA, program v trajanju do 12 minut

  1. Obvezna skladba: Lapajne: Trilingvini von Pinguini (Ubik d.o.o; Dobavljivo: Muzikalije, Trg francoske revolucije 6, 1000 Ljubljana)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

III. KATEGORIJA, program v trajanju do 15 minut.

  1. Obvezna skladba: Ludwig van Beethoven: Sonatina g-mol; Streicher edition (Doblinger; Catalogue No: DOBL 3976)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

IV. KATEGORIJA, program v trajanju do 20 minut

  1. Obvezna skladba: S. Koussevitzky: Chanson triste, op.2 (Forberg Musikverlag; Catalogue No: F11008)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

V. KATEGORIJA, program v trajanju do 30 minut

  1. S. Koussevitzky: Koncert za kontrabas in orkester, op.3 (piano reduction); 1. in 2. stavek (Forberg Musikverlag)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

ROG, tekmovalni  program

Kategorije

Predkategorija – 9 let in mlajši
I. kategorija – 11 let in mlajši
II. kategorija – 13 let in mlajši
III. kategorija – 15 let in mlajši
IV. kategorija – 17 let in mlajši
V. kategorija – 19 let in mlajši

PREDKATEGORIJA, program v trajanju do 7 minut

  1. Obvezna skladba: David Beovič: Na plaži (noviteta)

      BEOVIČ, David – Na plaži. rog_predkategorija

      BEOVIČ David – Na plaži_klavir_part, rog_predkategorija

2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

I. KATEGORIJA, program v trajanju do 10 minut

  1. Obvezna skladba: P. I. Tchaikovsky: Stara francoska pesem (Založba MT)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

II. KATEGORIJA, program v trajanju do 12 minut

  1. Obvezna skladba: M. Baš: Nocturno (Založba Panton)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

III. KATEGORIJA, program v trajanju do 15 minut

  1. Obvezna skladba: C. Saint Saens: Romanca, op. 36 (Schott)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

IV. KATEGORIJA, program v trajanju do 20 minut

  1. Obvezna skladba: W. A. Mozart Koncert št. 1 v D-duru (Bärnreiter)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

V. KATEGORIJA, program v trajanju do 30 minut

  1. Obvezna skladba: F. Strauss: Nocturno op. 7 (Universal)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

CITRE, tekmovalni program

Kategorije

Predkategorija – 9 let in mlajši
I. kategorija – 11 let in mlajši
II. kategorija – 13 let in mlajši
III. kategorija – 15 let in mlajši
IV. kategorija – 17 let in mlajši
V. kategorija – 19 let in mlajši

 

PREDKATEGORIJA, program v trajanju do 7 minut

  1.  Obvezna skladba: Irena Anžič (Zdolšek): Skokica
    (»Citre 2«, Kulturno umetniško društvo Citre 2013, 2. dopolnjena izdaja) 
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

I. KATEGORIJA, program v trajanju do 10 minut

  1. Obvezna skladba: Urška Orešič Šantavec: Panova piščal
    OREŠIČ ŠANTAVEC, Urška – Panova piščal, citre_prva_kategorija
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

II. KATEGORIJA, program v trajanju do 12 minut

  1. Obvezna skladba: Urška Orešič Šantavec: Grozdi – Odsev
    OREŠIČ ŠANTAVEC, Urška – Grozdi, citre_druga_kategorija

OREŠIČ ŠANTAVEC, Urška – Odsev, citre_druga_kategorija

2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

III. KATEGORIJA, program v trajanju do 15 minut

  1. Obvezna skladba: Dorothea Hofmann: Sonatina fantastica
    (založba Edition Zither 2011)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

IV. KATEGORIJA, program v trajanju do 20 minut

  1.  Obvezna skladba: Žiga Stanič: Finska pravljica – Slovenska pravljica
    (»Jesenske pravljice«, Citrarsko društvo Slovenije 2014)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

V. KATEGORIJA, program v trajanju do 30 minut

  1. Obvezna skladba: Rudolf Gregor Knabl: Insel musik I-II-III
    (založba Edition Zither 2005)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.
Kontaktni podatki
Kontaktirate nas lahko na enega od spodnji kontaktnih naslovov:
  • Slomškov trg 10, Celje
  • 03 492-57-30
  • glasbena.sola.celje@siol.net