Glasbena šola Celje je sodobna ustanova, ki ponuja celovit glasbeni izobraževalni program, vključujoč vse klasične in ljudske instrumente v okviru javno veljavnih programov. Učenci že pri petih letih začnejo s predšolsko glasbeno vzgojo, nato pa nadaljujejo v glasbeni pripravnici. V okviru programa lahko izbirajo med vsemi instrumenti ter petjem, ob tem pa obiskujejo tudi pouk glasbene teorije, komorno in orkestrsko igro. Poleg instrumentalnega pouka šola ponuja tudi programe predšolske plesne pripravnice, plesne pripravnice, sodobnega plesa in baleta, kjer mladi spoznavajo svet plesa.
Pouk poteka na več lokacijah: v matični zgradbi na Slomškovem trgu 10, sosednji zgradbi na Slomškovem trgu 11, na Glavnem trgu 12, ter v osnovnih šolah Štore, Vojnik in Dobrna ter v Kulturnem domu Dobrna. Prostori ustrezajo normativom za individualni in skupinski pouk ter omogočajo izvedbo nastopov in koncertov.
V Glasbeni šoli Celje si prizadevamo ponuditi širši nabor glasbenih možnosti. Poleg klasičnih instrumentov izvajamo nadstandardne programe, kot so jazz, elektronske klaviature, bas kitara, bobni za vse generacije in program Glasba+ za glasbenike nad 20 let.
Ob 115-letnici javnega glasbenega šolstva v Celju (2023) praznujemo tudi 30 let srednješolskega glasbenega izobraževanja. V sodelovanju z I. gimnazijo v Celju izvajamo program umetniške gimnazije, glasbena smer, ki poteka od šolskega leta 1998/1999.
Šola se ponaša z več kot sedmimi orkestri, če morda kot posebnosti izpostavimo orkester harf in orkester citer, otroškim pevskim zborom, številnimi komornimi sestavi, tolkalno skupino in komorno pevsko skupino. Učenci in dijaki v teh sestavih redno nastopajo na javnih in razrednih nastopih, kjer pokažejo svoje napredovanje in ljubezen do glasbe. Vsako leto posamezni oddelki pripravijo tematske večere, kjer glasbo predstavijo na drugačen način.
Vsako leto je v šolo vpisanih več kot 850 učencev in dijakov, starih od 5 do 19 let, za katere skrbi okoli 90 učiteljev. Naši učenci so uspešni tako na državnih kot mednarodnih tekmovanjih, nastopajo v mednarodnih sestavih in orkestrih ter sodelujejo na številnih prireditvah doma in v tujini.
Šola razpolaga z moderno knjižnico, ki vsebuje številne notne vire, zbirke, zvočne nosilce in slovarje. Prav tako aktivno sodelujemo na strokovnih srečanjih in tekmovanjih, kot so EPTA, ESTA, EGTA, TEMSIG, ter pri pripravi učnih načrtov in tekmovalnih programov. Od leta 2017 sodelujemo tudi v programih Erasmus+: KA1, WIC in eTwinning.
Za izboljšanje kakovosti pouka vsako leto organiziramo mojstrske tečaje in seminarje za učence, dijake in učitelje, ki se izobražujejo tudi na področjih, kot so IKT vsebine, Sibelius, vzgojne in metodične vsebine.
Še posebej uspešnim učencem in dijakom vsako leto podeljujemo nagrade in sredstva za njihov glasbeni razvoj.
Številni učenci in dijaki nadaljujejo študij na visokih šolah in akademijah doma in po Evropi, mnogi pa ostajajo zvesti Glasbeni šoli Celje in se radi vračajo. Iz šole izhajajo vrhunski glasbeniki, ki danes delujejo kot učitelji ali kot glasbeniki v profesionalnih orkestrih.
Pri učnem procesu je ključen tesen stik med učenci, učitelji in starši, zato se zahvaljujemo vsem, ki prispevate k glasbenim uspehom naših otrok. V Glasbeni šoli Celje verjamemo, da glasba ne pozna meja, in si prizadevamo širiti njeno sporočilo ter navdihovati mlade glasbenike, da skozi ljubezen do glasbe oblikujejo bogato in ustvarjalno življenjsko pot. S tem izpolnjujemo svoj cilj, da prispevamo k glasbeni izobrazbi in razvoju osebnosti naših učencev ter širše skupnosti.