logo
Slomškov trg 10, Celje  |  03 492-57-30  |  [email protected]
slo  | eng

Tekmovalni program

CITRE, tekmovalni program

Kategorije:

  • Predkategorija – 9 let in mlajši
  • I. kategorija – 11 let in mlajši
  • II. kategorija – 13 let in mlajši
  • III. kategorija – 15 let in mlajši
  • IV. kategorija – 17 let in mlajši
  • V. kategorija – 19 let in mlajši

Vse obvezne skladbe se izvajajo na pamet, v predkategoriji pa vsaj ena izmed skladb.

 

PREDKATEGORIJA, program v trajanju do 7 minut.

  1. Vsaj dve ali več skladb različnega karakterja do predpisane minutaže.

 

I. KATEGORIJA, program v trajanju do 10 minut.

  1. Obvezna skladba: D. Hofmann: Sonnenblumenlied
     (založba 4’33” vierdreiunddreissig: Irrgartenlieder und Zaubersprüche für Zither)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

II. KATEGORIJA, program v trajanju do 12 minut.

  1. Obvezna skladba: G. Hensel: Spuren im Schnee (iz Rauhnacht)
    (iz notne priloge »StückWerk« pri Magazin Zither #01/2021, Deutsche Zithermusik Bund e.V.)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

III. KATEGORIJA, program v trajanju do 15 minut.

  1. Obvezna skladba: G. Hensel: Magische Leier (iz Rauhnacht)
    (iz notne priloge »StückWerk« pri Magazin Zither #01/2021, Deutsche Zithermusik Bund e.V.)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

IV. KATEGORIJA, program v trajanju do 20 minut.

  1. Obvezna skladba:  G. Hensel: Eisblumen – Wilde Jagd (iz Rauhnacht)
    (iz notne priloge »StückWerk« pri Magazin Zither #01/2021, Deutsche Zithermusik Bund e.V.)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

V. KATEGORIJA, program v trajanju do 25 minut.

  1. Obvezna skladba:  D. Hofmann: Im Bambuswäldchen – Kleine Sonate für Zither solo – 1. in 2. stavek
    (iz notne priloge »StückWerk« pri Magazin Zither #01/2017, Deutsche Zithermusik Bund e.V.)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

HARMONIKA, tekmovalni program

Kategorije:

  • Predkategorija – 9 let in mlajši
  • I. kategorija – 11 let in mlajši
  • II. kategorija – 13 let in mlajši
  • III. kategorija – 15 let in mlajši
  • IV. kategorija – 17 let in mlajši
  • V. kategorija – 19 let in mlajši

 

Vse obvezne skladbe se izvajajo na pamet.

PREDKATEGORIJA, program v trajanju do 7 minut.

  1. Obvezna skladba: Matevž Goršič: Lev na potepu (iz zbirke “Komaj čakam, da se usedem za klavir št. 1 – Utrinki iz narave”) – samozaložba. (Dobavljivo na: http://www.matgor.com.)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

I. KATEGORIJA, program v trajanju do 10 minut.

  1. Obvezna skladba: Matevž Goršič: Iz popka v cvet (iz zbirke “Komaj čakam, da se usedem za klavir št. 1 – Utrinki iz narave”) – samozaložba. (Dobavljivo na: http://www.matgor.com.)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

II. KATEGORIJA, program v trajanju do 12 minut.

  1. Obvezna skladba: Matevž Goršič: Ena (iz zbirke “Komaj čakam, da se usedem za klavir št. 2 – Suita 1-13”) – samozaložba. (Dobavljivo na: http://www.matgor.com.)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

III. KATEGORIJA, program v trajanju do 15 minut.

  1. Obvezna skladba: Vitja Avsec: 12. variacija iz “Tema in 12 kratkih variacij” – Edicije DSS 1746
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

IV. KATEGORIJA, program v trajanju do 20 minut.

  1. Obvezna skladba: Lorenz Schmidt: Makedonski ples / Mazedonischer Tanz (iz zbirke “Szenen”) – Edition Wunn EW 03097
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

V. KATEGORIJA, program v trajanju do 25 minut.

  1. Obvezna skladba: Wolfgang Jacobi: Serenada / Serenade (iz suite “Divertissement”) – Hohner Verlag/Schott Music Mainz

Prosta izbira programa v okviru minutaže.

KOMORNE SKUPINE S HARFO, tekmovalni program

Kategorije:

 

I. a kategorija – povprečna starost člana skupine do 12 let (0 – 12)

I. b kategorija – povprečna starost člana skupine do 15 let (12,01 – 15)

II. kategorija – povprečna starost člana skupine do 19 let (15,01 – 19)

 

V disciplini komorne skupine s harfo lahko tekmujejo sestavi do 5 članov, pri čemer mora biti vsaj en instrument v zasedbi harfa.

Vse skladbe se lahko izvajajo po notah.

V primeru izvajanja transkripcije (priredbe), je potrebno navesti avtorja priredbe.

 

I. a KATEGORIJA, program v trajanju do 6 minut.

  1. vsaj dve ali več skladb različnega karakterja do predpisane minutaže.

 

I. b KATEGORIJA, program v trajanju do 12 minut.

  1. vsaj dve ali več skladb različnega karakterja do predpisane minutaže.

 

II. KATEGORIJA, program v trajanju do 20 minut.

  1. vsaj dve ali več skladb različnega karakterja do predpisane minutaže.

KONTRABAS, tekmovalni program

Kategorije:

  • Predkategorija – 9 let in mlajši
  • I. kategorija – 11 let in mlajši
  • II. kategorija – 13 let in mlajši
  • III. kategorija – 15 let in mlajši
  • IV. kategorija – 17 let in mlajši
  • V. kategorija – 19 let in mlajši

Vse obvezne skladbe se izvajajo na pamet.

PREDKATEGORIJA, program v trajanju do 7 minut.

  1. Obvezna skladba: Avtor neznan: Sur le pont d’Avignon / Na Avignonskem mostu (Really Easy Book, T. Osborne; Faber music)
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

I. KATEGORIJA, program v trajanju do 10 minut.

  1. Obvezna skladba: C. Petzold: Menuet

(S. Marinović – Moj prvi kontrabas, založba Bogataj)

  1. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

II. KATEGORIJA, program v trajanju do 12 minut.

  1. Obvezna skladba: R.  Schumann: Divji jezdec

(Leichte Spielstücke für Kontrabass und Klavier, Teil I, DVfM 32088)

  1. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

III. KATEGORIJA, program v trajanju do 15 minut.

  1. Obvezna skladba: D. Dragonetti: Trije valčki

(Yorke edition, London)

  1. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

IV. KATEGORIJA, program v trajanju do 20 minut.

  1. Obvezna skladba: A. Vivaldi: Sonata za kontrabas

(Ed. Int. Music)

  1. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

V. KATEGORIJA, program v trajanju do 30 minut.

  1. Obvezna skladba: L. E. Larsson: Concertino za kontrabas

(Ed. Gehrmans)

  1. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

ROG, tekmovalni program

Kategorije:

  • Predkategorija – 9 let in mlajši
  • I. kategorija – 11 let in mlajši
  • II. kategorija – 13 let in mlajši
  • III. kategorija – 15 let in mlajši
  • IV. kategorija – 17 let in mlajši
  • V. kategorija – 19 let in mlajši

Vse obvezne skladbe se izvajajo na pamet, v predkategoriji, I. in II. kategoriji pa vsaj ena izmed skladb.

PREDKATEGORIJA, program v trajanju do 5 minut.

  1. vsaj dve ali več skladb različnega karakterja do predpisane minutaže.

 

I. KATEGORIJA, program v trajanju do 7 minut.

  1. vsaj dve ali več skladb različnega karakterja do predpisane minutaže.

 

II. KATEGORIJA, program v trajanju do 10 minut.

  1. vsaj dve ali več skladb različnega karakterja do predpisane minutaže.

 

III. KATEGORIJA, program v trajanju do 12 minut.

  1. Obvezna skladba: M. Boucard: Legende Rustique

(ed. Gérard Billaudot Éditeur)

  1. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

IV. KATEGORIJA, program v trajanju do 15 minut.

  1. Obvezna skladba: E.  Bozza: En Irlande
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.

 

V. KATEGORIJA, program v trajanju do 20 minut.

  1. Ena od navedenih skladb: W. A. Mozart: Koncert za rog št. 3 v Es-duru, KV 447 (lahko I. ali II. in III. stavek), ali Camille Saint-Saens: Morceau De Concert
  2. Prosta izbira programa v okviru minutaže.
Skip to content